12V-MB-PW-12M
Inspired LED, LLC
Product No:
12V-MB-PW-12M
Manufacturer:
Inspired LED, LLC
Description:
LED ENG NW 3LEDS 4200K 12M REEL
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Linear Light Strip, Flexible
Viewing Angle 120°
Color White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) 93
Current - Max -
Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test -
Size / Dimension 12000.0mm L x 8.00mm W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series -
Temperature - Test -
Type LED Engine
Mfr Inspired LED, LLC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
Height 1.50mm