1304R1B2.75
Littelfuse Inc.
Product No:
1304R1B2.75
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE CARTRIDGE 130A 2.75KVAC CYL
User Guide
Operating Temperature -
Applications Motor Protection
Response Time -
Current Rating (Amps) 130A
Approval Agency -
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 13.000" L x 3.000" W x 4.600" H (330.20mm x 76.20mm x 116.84mm)