1330R-12F
API Delevan Inc.
Product No:
1330R-12F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 470NH 660MA 350MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 660 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 470 nH
Series 1330R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 330MHz