1569-22-1-0500-005-1-TS
CNC Tech
Product No:
1569-22-1-0500-005-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge 22 AWG
Product Status Active
Ratings UL Style 1569
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Mfr CNC Tech
Conductor Strand 17/0.0063"
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Blue
Features Oil Resistant
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.063" (1.60mm)