157121B12700
Würth Elektronik
Product No:
157121B12700
Manufacturer:
Würth Elektronik
Description:
WL-S7DS 7 SEGMENTS DISPLAY SMT S
User Guide
Color Blue
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.591" H x 0.386" W x 0.157" D (15.00mm x 9.80mm x 4.00mm)
Millicandela Rating 32mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 68mW
Series WL-S7DS
Common Pin Common Cathode
Display Type 7-Segment
Package / Case 10-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Digit/Alpha Size 0.39" (10.00mm)
Mfr Würth Elektronik
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V