15DYS830-120250W-2-2.5
Ideal Power Ltd.
Product No:
15DYS830-120250W-2-2.5
Manufacturer:
Ideal Power Ltd.
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector -
Approval Agency CE, TUV
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 3.02" L x 1.89" W x 1.22" H (76.8mm x 48.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Power (Watts) 30 W
Series 15DYS830 (30W)
No Load Power Consumption -
Cord Length -
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Standard Number 62368-1
Voltage - Output 12V
Mfr Ideal Power Ltd.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC