16-004.5-152FB
Aries Electronics
Product No:
16-004.5-152FB
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 16POS 2.54MM 4.5"
User Guide
Series 152FB
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)
Cable Type Ribbon
Length 4.500" (114.30mm)
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Pitch 0.100" (2.54mm)