17-HD400B-C
Qualtek
Product No:
17-HD400B-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 1.312'
User Guide
Tensile Strength 120 lbs (54.43 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Series 17
Shelf Life Start -
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Package Bulk
Length - Actual 1.312' (400.00mm)
Bundle Diameter 4.51" (114.50mm)
Length - Approximate 15.75"
Width 0.300" (7.62mm)