173D396X0010XWE3
Vishay Sprague
Product No:
173D396X0010XWE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 39UF 20% 10V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF