1812B124K201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B124K201CT
Description:
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.12 µF