195D336X0025R2T
Vishay Sprague
Product No:
195D336X0025R2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V 2824
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF