195D685X96R3S2T
Vishay Sprague
Product No:
195D685X96R3S2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1507
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF