199D224X0035A6B1
Vishay Sprague
Product No:
199D224X0035A6B1
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 0.22UF 20% 35V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.376" (9.61mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.22 µF