199D226X0035E6A1
Vishay Sprague
Product No:
199D226X0035E6A1
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.339" Dia (8.60mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF