199D825X9025C1V1
Vishay Sprague
Product No:
199D825X9025C1V1
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 25V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 8.2 µF