19C003PG4K
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
19C003PG4K
Description:
SENSOR 3PSIG 1/8"NPT .05V
User Guide
Operating Pressure 3PSI (20.68kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Board Mount
Termination Style Flex Cable
Output Type Analog Voltage
Port Size Male - 1/8" (3.18mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Series 19 mm
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply 15V
Output 0 mV ~ 50 mV (10V)