1C30X7R333K050B
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
1C30X7R333K050B
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Monolythic®, 1C30
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF