Home / RF Shields / 20S-CBSF-1.25X2.25X0.2
minImg
20S-CBSF-1.25X2.25X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20S-CBSF-1.25X2.25X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.25" X 2.25" SMD
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 2.250" (57.15mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.250" (31.75mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.200" (5.08mm)