Home / RF Shields / 20X-CBS-2.75X7.75X0.225
minImg
20X-CBS-2.75X7.75X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
20X-CBS-2.75X7.75X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.75" X 7.75" SMD
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 7.750" (196.85mm)
Type Cover
Width - Overall 2.750" (69.85mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.225" (5.72mm)