Home / RF Shields / 20X-CBSSV-1.0X2.0X0.185
minImg
20X-CBSSV-1.0X2.0X0.185
Leader Tech Inc.
Product No:
20X-CBSSV-1.0X2.0X0.185
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 2" SURFACE MOUNT
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 2.000" (50.80mm)
Type Cover
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Vent Holes in Pattern
Package Bulk
Height - Overall 0.185" (4.70mm)