Home / Circuit Breakers / 219-3-1-62F-8-8-35
minImg
219-3-1-62F-8-8-35
Sensata-Airpax
Product No:
219-3-1-62F-8-8-35
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 35A 480VAC
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 35A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 219
Voltage Rating - AC 480 V