21A-S200B-C
Qualtek
Product No:
21A-S200B-C
Manufacturer:
Qualtek
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 50LBS 7.87"
User Guide
Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Mounting Type Push Mount, Winged Arrowhead
Product Status Obsolete
Series 21
Shelf Life Start -
Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
Mfr Qualtek
Features UV Resistant
Shelf Life -
Package Bulk
Length - Actual 0.656' (200.00mm, 7.87")
Bundle Diameter 1.97" (50.00mm)
Length - Approximate 7.75"
Width 0.189" (4.80mm)