Home / RF Shields / 24S-CBSA-0.5X1.0X0.2
minImg
24S-CBSA-0.5X1.0X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
24S-CBSA-0.5X1.0X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.5" X 1" SMD T/H
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 1.000" (25.40mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 0.500" (12.70mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.200" (5.08mm)