25HK-AB-150A200-CP6
Ideal Power Ltd.
Product No:
25HK-AB-150A200-CP6
Manufacturer:
Ideal Power Ltd.
Description:
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 15V 30W
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord, Multi-Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop, Wall Mount (Class II)
Output Connector Power DIN, 2 Pin
Approval Agency CB, CE, cUL, FCC, GS, RCM, TUV, UL
Input Connector IEC 320-C8, Multi-Blade (Included)
Size / Dimension 3.98" L x 2.05" W x 1.42" H (101.0mm x 52.0mm x 36.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Power (Watts) 30 W
Series 25HK-AB (30W)
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized International
Efficiency 86.95%
Standard Number 60950-1
Voltage - Output 15V
Mfr Ideal Power Ltd.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC