28A5131-0A2
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
28A5131-0A2
Description:
FERRITE CORE 425 OHM HINGED
User Guide
Impedance @ Frequency 425Ohm @ 100MHz
Inner Dimension 0.768" Dia (19.50mm)
Material 28
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Ratings -
Design Hinged (Snap On)
Series 28A
Type Round
Length 1.772" (45.00mm)
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Outer Dimension 2.230" W x 2.230" H (56.64mm x 56.64mm)