28R0610-000
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
28R0610-000
Description:
FERRITE CORE 80 OHM SOLID
User Guide
Impedance @ Frequency 80Ohm @ 100MHz
Inner Dimension 0.531" W x 0.055" H (13.50mm x 1.40mm)
Material 28
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Ratings -
Design Solid
Series 28
Type Flat
Length 0.394" (10.00mm)
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Outer Dimension 0.610" W x 0.134" H (15.50mm x 3.40mm)