30KPA48A-B
Littelfuse Inc.
Product No:
30KPA48A-B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
P600
Description:
TVS DIODE 48VWM 81.6VC P600
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 371.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 81.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V