Home / Circuit Breakers / 3120-F521-H7T1-W19DG4-1.5A
minImg
3120-F521-H7T1-W19DG4-1.5A
E-T-A
Product No:
3120-F521-H7T1-W19DG4-1.5A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
User Guide
Actuator Type Rocker
Current Rating (Amps) 1.5A
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 230V
Series 3120-F
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V