3122-22-1-0500-011-1-TS
CNC Tech
Product No:
3122-22-1-0500-011-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG YEL/GRN 25'
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Wire Gauge 22 AWG
Product Status Active
Ratings UL Style 3122
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Mfr CNC Tech
Conductor Strand 7/0.0102"
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Yellow, Green Stripe
Features Oil Resistant
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.077" (1.96mm)