355-28-08-GR-00012
CNC Tech
Product No:
355-28-08-GR-00012
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CABLE ASSY DIP IDC 8POS 12"
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 8
Color -
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Shielding -
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Obsolete
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 1.00' (304.80mm)