Home / Oscillators / 3QHTF21-68.100-PD
minImg
3QHTF21-68.100-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF21-68.100-PD
Description:
68.1 MHz XO 3.3V 2.0X1.6 MM PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
Series 3QHTF21
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 68.1 MHz