5550B682K103LE
Knowles Novacap
Product No:
5550B682K103LE
Description:
CAP CER 6800PF 10KV X7R RAD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.775" (19.68mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.580" (14.73mm)
Voltage - Rated 10000V (10kV)
Size / Dimension 0.700" L x 0.402" W (17.78mm x 10.20mm)
Mfr Knowles Novacap
Capacitance 6800 pF