Home / RF Shields / 57-CBSA-0.75X4.75X0.5
minImg
57-CBSA-0.75X4.75X0.5
Leader Tech Inc.
Product No:
57-CBSA-0.75X4.75X0.5
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 4.75" T/H
User Guide
Series 50-CBS
Length - Overall 4.750" (120.65mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Package Bulk
Height - Overall 0.500" (12.70mm)