Home / Oscillators / 570JCC001008DG
minImg
570JCC001008DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
570JCC001008DG
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Frequency Stability ±7ppm
Current - Supply (Max) 98mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series Si570
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Type XO (Standard)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 100 MHz