Home / Oscillators / 571AAB000100DG
minImg
571AAB000100DG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
571AAB000100DG
Description:
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 130mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series Si571
Function Enable/Disable (Reprogrammable)
Type VCXO
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Output LVPECL
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz