5SJ42407HG41
Siemens
Product No:
5SJ42407HG41
Manufacturer:
Siemens
Description:
MCB 5SJ4 2P 240V 40A 14K C-TRIP
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 40A
Approval Agency CCC, CE, EAC, UL489
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series SENTRON
Voltage Rating - DC 60 V
Voltage Rating - AC 400 V