627-13W3224-4N5
EDAC Inc.
Product No:
627-13W3224-4N5
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C