627-17W2224-3T5
EDAC Inc.
Product No:
627-17W2224-3T5
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
User Guide
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C