627-21W4624-4N1
EDAC Inc.
Product No:
627-21W4624-4N1
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS VERT SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C