627-24W7222-2NA
EDAC Inc.
Product No:
627-24W7222-2NA
Description:
CONN D-SUB PLUG 24POS SLDR CUP
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C