629-36W4650-3TA
EDAC Inc.
Product No:
629-36W4650-3TA
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Product Status Active
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 36W4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C