Home / Industrial PCs / 6AV72415DC170GA1
minImg
6AV72415DC170GA1
Siemens
Product No:
6AV72415DC170GA1
Manufacturer:
Siemens
Description:
SIMATIC IPC477E 19" ST (1366 X 7
User Guide
Core Processor Intel® Core™ i5-6442EQ
Operating Temperature 0°C ~ 45°C
Ingress Protection IP20/IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Memory DDR4 (16GB Max Capacity)
Approval Agency CE, CSA, cULus, EAC, FCC, KC, RCM, UL
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series SIMATIC
Type Panel PC
Storage Supports SATA
Display Type 19" Touchscreen
Expansion Type PCIe
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC, 24VDC