6AX334K1
Semtech Corporation
Product No:
6AX334K1
Manufacturer:
Semtech Corporation
Description:
CAP CER 0.33UF 1KV X7R NONSTND
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.669" L x 0.654" W (17.00mm x 16.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case Nonstandard SMD
Thickness (Max) 0.299" (7.60mm)
Mfr Semtech Corporation
Capacitance 0.33 µF