Home / Oscillators / 7050XOM2500BMD13CCC-TR
minImg
7050XOM2500BMD13CCC-TR
HKC
Product No:
7050XOM2500BMD13CCC-TR
Manufacturer:
HKC
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 38mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series 7050XO
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr HKC
Base Resonator Crystal
Frequency 25 MHz