Home / Memory / 70V5388S133BC
minImg
70V5388S133BC
Renesas Electronics America Inc
Product No:
70V5388S133BC
Package:
256-CABGA (17x17)
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 133 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64K x 18
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-CABGA (17x17)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.4 ns
Package / Case 256-LBGA
Memory Size 1.125Mbit
Technology SRAM - Quad Port, Synchronous
Voltage - Supply 3.15V ~ 3.45V