741X08322R0FP
CTS Resistor Products
Product No:
741X08322R0FP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 741
Power Per Element 63mW