752181223GP
CTS Resistor Products
Product No:
752181223GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 16 RES 22K OHM 18DRT
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 16
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 752
Power Per Element 80mW