767143473GP
CTS Resistor Products
Product No:
767143473GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 7
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 767
Power Per Element 200mW
Package / Case 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)