Home / Crystals / 7A-24.000MAAK-T
minImg
7A-24.000MAAK-T
TXC CORPORATION
Product No:
7A-24.000MAAK-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series 7A
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz