Home / Crystals / 7R-27.000MDIE-T
minImg
7R-27.000MDIE-T
TXC CORPORATION
Product No:
7R-27.000MDIE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series 7R
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 27 MHz